Ko je novi ameriški predsednik Donald Trump januarja ponovno stopil v Ovalno pisarno Bele hiše, se je na začetku za kratek čas zdelo, da nima jasno izdelanega koncepta, kaj pravzaprav storiti v zvezi z vojno v Ukrajini in da na nek način improvizira. Potem pa se je 14. februarja v okviru münchenske varnostne konference najprej zgodil govor ameriškega podpredsednika J. D. Vancea, v katerem je ta evropskim partnericam bral levite. 18. februarja pa so se v Riadu začeli mirovni pogovori med Združenimi državami Amerike in Rusijo, na katere niso povabili ne Ukrajine in ne Evrope.
Trumpov novi svetovni red
Mirovni pogovori v Riadu se za Rusijo ne bi mogli začeti bolj sladko. Trump je Ukrajini pripisal krivdo za začetek vojne ter ukrajinskemu predsedniku Zelenskemu očital nizko javno podporo in neizvedbo volitev, čeprav je recimo tudi Winston Churchill med drugo svetovno vojno iz podobnih razlogov odlagal volitve. Ameriški predsednik Trump na ta način dobesedno ponavlja iztočnice ruske propagande, s čimer se ponovno obujajo pomisleki o ruskem vplivu na njegovo politiko, ki sicer niso bili nikoli zares dokazani. S tem je postalo jasno, da je nova Trumpova administracija sklenila stopiti na zavoro pri finančni in materialni podpori ukrajinske obrambe pred rusko agresijo, in sicer z namenom prisiliti Ukrajino v pristanek na čimprejšnjo prekinitev spopadov.
Nova ameriška politika do Ukrajine ne bi smela nikogar zares presenetiti. Trumpova prepričljiva volilna zmaga je bila namreč dosežena pod geslom America first, kar pomeni, da po novem ZDA toliko bolj zasledujejo predvsem svoje lastne interese. In v njihovem interesu je čimprejšnje končanje vojne v Ukrajini, ker je v širši sliki ta vojna odvračanje ameriških virov in pozornosti od njihovega merjenja moči s Kitajsko. Iz tega razloga so ZDA tudi vrgle oči na rudna bogastva Kanade in danske Grenlandije ter na njun strateško vse bolj pomemben dostop do Arktike. Na drugi strani pa je za Združene države ključnega pomena Panamski prekop, ki ima sicer v primerjavi s Sueškim prekopom ali pa Malaškim prelivom v svetovni trgovini veliko manjši pomen, zato pa toliko večjega za ZDA kot povezava med ameriško vzhodno in zahodno obalo. Tudi za ameriško vojsko. Kajti kar so avtoceste za ameriško kopensko vojsko, to je Panamski prekop za ameriško vojno mornarico.
Kitajski stari svetovni red
Za razliko od pogosto nejasnih ali celo neobstoječih dolgoročnih ciljev v zahodnih demokracijah ima Kitajska svoje cilje precej jasno začrtane. In en takšen (sicer prikrit) cilj je, da do leta 2049, ko bo stota obletnica ustanovitve Ljudske republike Kitajske, ta postane vojaško najmočnejša država na svetu. Pri zdajšnjem tempu oboroževanja se zdi, da bi Kitajska lahko ta cilj dosegla že prej. Posledično Trumpova administracija na eni strani pogojuje svojo nadaljnjo podporo Ukrajini s podpisom pogodbe o ameriškem izkoriščanju ukrajinskih zalog redkozemeljskih kovin, po drugi pa se odkrito spogleduje z možnostmi krepitve geopolitičnega, gospodarskega in siceršnjega sodelovanja z Rusijo, kot je bilo to slišati iz izjave novega ameriškega državnega sekretarja Marca Rubia ob začetku pogovorov v Riadu.
Ukrajini tako grozi, da bo postala prva žrtev nove svetovne ureditve, ki ne temelji več toliko na zavorah in ravnovesjih mednarodnega prava, kot pa na pravilu “might is right”, torej da ima vedno prav tisti, ki je močnejši.. In sicer v smislu, kot je zapisal že starogrški zgodovinar Tukidid v 5. stoletju pred Kristusom v svojem klasičnem delu Peloponeška vojna: ” … po svetu je pravica možna le med enakimi v moči, medtem ko močni počnejo, kar lahko, šibki pa trpijo, kar morajo.”
Evropejce so ta nova mednarodna razmerja zalotila nepripravljene. Do zdaj so se počutili povsem varne pod ameriškim dežnikom, in sicer do te mere, da se v okviru zveze NATO niti niso več toliko trudili biti ameriški zavezniki v pravem smislu besede, temveč je njihova vloga v zavezništvu postala bolj podobna vlogi klientov Združenih držav, ali pa v najboljšem primeru nekakšnih federatov, če uporabimo ta antični izraz. Toda po novem varnost ameriškega dežnika ni več tako samoumevna. Če namreč država članica zveze NATO ni pripravljena v zadostni meri vlagati v svojo oboroževanje, Washington že danes postavlja zavezniške garancije v njenem primeru pod vprašaj.

Fotografija uničenega stanovanjskega bloka, ki ga je ruska bomba skoraj prepolovila, bi lahko simbolizirala vojaško trdnost Evropske unije, potem ko vse kaže, da jo bo Trumpova Amerika pustila samo na bojišču s Putinom …
Za ukrajinsko vojsko je zdaj postala ključna podpora Evropejcev. Toda Evropska unija brez pomoči Združenih držav ni zmožna nuditi ukrajinski vojski zadostne materialne podpore. Že res, da je Evropska unija bogata in da ima tako znanje kot tudi sredstva za to. Vendar pa nima zadostnega obsega proizvodnje orožja. Da bi proizvodnja orožja v Evropski uniji narasla na obseg, kot ga zahteva vojskovanje v Ukrajini, bi bilo v najboljšem primeru potrebnih nekaj let. Teh nekaj let čakanja pa Ukrajina nima na voljo.
Zdaj gre za Evropsko unijo
Prav tako danes, naj se sliši še tako kruto, ne gre več samo za Ukrajino. Rusija vidi tudi Evropsko unijo z njenim poudarjenim ukvarjanjem s človekovimi pravicami in zelenim prehodom kot notranje šibko. Notranje šibka Evropa s šibkimi voditelji pa je za Kremelj dobrodošla. In sicer kot plen. Ni treba poudarjati, da so nova pravila igre v mednarodnih odnosih posebej neprijazna do malih držav. Zato bi bilo za Evropsko unijo smiselno ne samo, da občutno okrepi vlaganja v lastni vojaško-industrijski kompleks, ampak da se tudi notranje še tesneje poveže.
Nihče tudi ne pozna Rusije tako dobro kot njene vzhodno- in severnoevropske sosede. Zato bi bilo dobro, če bi Washington prisluhnil tudi njim. Nekdanja estonska premierka Kaja Kallas je vedela, kaj je govorila, ko je v okviru münchenske varnostne konference leta 2022, tj. le nekaj dni pred začetkom ruske invazije na Ukrajino, o ruski pogajalski taktiki povedala naslednje: “Rusija postavlja zahteve. Rusija grozi. In zdaj, če si rečemo: ‘Ponudimo jim nekaj,’ potem dejansko dobijo nekaj, česar prej niso imeli. Večkrat sem citirala sovjetskega zunanjega ministra Andreja Gromika, ki je o pogajalski taktiki Sovjetske zveze povedal tri stvari: Prvič, zahtevaj maksimum. Ne prosi, temveč zahtevaj nekaj, kar nikoli ni bilo tvoje. Drugič, postavljaj ultimate, zagrózi. In tretjič, v pogajanjih ne popuščaj niti za las, ker bodo na Zahodu vedno obstajali ljudje, ki ti bodo ponudili nekaj. In potem boš na koncu imel tretjino ali celo polovico nečesa, česar prej nisi imel. To torej moramo vedno imeti v mislih.” (vir)
Ko je v vzhodni Evropi padel komunizem, je marsikdo upal, da bo to prineslo večni mir. Seveda so se ta pričakovanja izkazala kot iluzorna. Najprej na Zahodnem Balkanu, danes v Ukrajini. Večnega miru na svetu nikoli ne bo, ker to preprosto ni v človeški naravi. Lahko pa se v Evropski uniji poskusimo prilagoditi novemu jeziku v mednarodnih odnosih in tako poskušamo ohraniti tisto, kar nam še vedno zavida preostali svet.
UKR se strinja, da lahko ZDA izkorišča redke rudnine….ki pa so na ozemlju pod trenutnim nadzorom rusov…
Torej je putin tako obupan, da se bo odrekel vsemu, kar je dosegel s triletno klavnico?
Nekaj novih ob tretji obletnici SVO:
ZDA niso podprle osnutka resolucije VS ZN, ki obsoja Rusijo zaradi njene invazije na Ukrajino
ZDA ob obletnici invazije pripravljajo resolucijo ZN, ki izenačuje dejanja Rusije in Ukrajine
Južna Koreja pod pritiskom industrije, čeprav preko drugih držav z njo trguje, začela z odpravljanjem nekaterih sankcij proti Rusiji, v času, ko EU uvaja nove.
Po treh letih ruske enostranske zločinske delne začasne vojaške zasedbe in vsestranskega uničenja približno petine nekdaj svobodnega ozemlja mednarodno priznane Ukrajine
smo doživeli Trumpovo “pragmatično” izdajstvo zavestno žrtvovanih domoljubov Ukrajine in vsestranskih podpornikov iz vojaško ogrožene Evrope
ter Trumpovo kramarsko lažno “mirovništvo” z vnaprejšnjim naivno in nepošteno “pogajalskim” pristajanjem na vse Putinove začetne zahteve:
premirje in mir na nasilno doseženih osvojenih ozemljih in ponižanih ter brezpravnih žrtvah Ukrajine,
trajna izključitev Ukrajine iz Nata in EU
ter trajna prisilna podrejenost Ukrajine zločinskemu ruskemu diktatorju in nebrzdanim ruskim geo-strateškim in imperialističnim političnim interesom.
Le o čem naj bi se brezobzirno naduta in ohola narcisoidna samodržca iz Moskve ter Washingtona še bilateralno izolirano “pogajala”,
ko pa je ameriški despot že vnaprej poniglavo pristal na vse Putinove ultimativne pogajalske pred-pogoje
ter hlapčevsko v skladu s Putinovo konstantno državno lažno agitacijo in propagando brezvestno razglasil Ukrajino za “napadalko” in njenega junaškega ter neupogljivega predsednika Zelenskega za glavnega “krivca” in celi za spornega “diktatorja” brez demokratičnega mandata in brez potrebne trenutne podpore v ukrajinski javnosti.
Izdana Ukrajina in izdane države ogrožene skupnosti držav članic EU in Nata se lahko le bojimo takih zaveznikov in zavezništev,
kot ga ponujajo Trumpove ZDA,
zato smo v najkrajšem možnem času dolžne iskati in najti skupen in/ali posamičen geo-strateški in obrambno-politično-razvojni odgovor za nujno nacionalno, gospodarsko, socialno varnost v nevarnih in nenadziranih razmerah nove delitve sveta s strani neomejeno samovoljnih svetovnih velesil: ZDA, LR Kitajske in Ruske federacije.
OZN in druge mednarodne organizacije s svojimi ustanovnimi listinami, deklaracijami in medsebojni podpisanimi pravnimi zavezami – so le še bled spomin, ki očitno nikogar ne pomirja in nikogar ne ovira.
Slavkope, in kaj bi ti rad: 3. svetovno vojno zaradi nekega neonacističnega režima, ki se je udinjal ameriškim vojnim jastrebom za njihove profitne in geopolitične intrerese in je izzval vojno z Rusijo po naročilu Washingtona?
Ne, hvala. Napake v življenju se plačajo.
Trump glede Ukrajine postopa sicer povsem nemoralno, a stališča interesov ZDA v bistvu pravilno. Trenutne prioritete ZDA niso vojna v Ukrajini, ampak odnosi s Kitajsko, glavnim tekmecem ZDA. Rusija to ni več, će ne bi imela velikih količin atomskega orožja, bi bila le manjši faktor. Ukrajina je za ZDA zanimiva zgolj s stališča pridobivanja strateških redkih rudnin.
Problem je moralno povsem opešana Evropa, od znotraj razžrta od kulturnega marksizma. Vance je pravilno povedal, da glavna nevarnost Evropi preti od znotraj, ne od zunaj. (V Sloveniji je to še veliko slabše.) Samo poglejmo primer vojne v Ukrajini: v treh letih od začetka, Evropi ni uspelo povečati sredstev za obrambo niti za las, s častno izjemo Poljske in morebiti še malih baltskih držav.
Slovenska vojska je v tem času še naprej pospešeno propadala.
Tudi z vojaško pomočjo Ukrajini evropske države skoparijo in še kar pošljejo, le z velikimi omejitvamoi, kje se sme uporabiti. Izrečeno je bilo le veliko besed, ki pa jim niso sledila dejanja. Če nas bo Trump postavil na trdna tla, nam bo naredil največjo uslugo.
Je pa Evropa silno prizadevna v izvajanju levih norosti. Te kar cvetijo: LGTB, teorija spolov, prebujenstvo, manjšine, ilegalni migranti, zelena agenda in še bi se našlo. Posledično je že krepko opešala konkurenčnost evropskega gospodarstva, a to še ni streznilo nikogar. Tudi volilni rezultati dokazujejo, da v Evropi še ni prišlo do spremembe duha.
Trenutno smo v najslabšem položaju po drugi svetovni vojni. Še enkrat je potrebno poudariti, po lastni krivdi. Evropejcev je dovolj in Evropa je dovolj razvita, da bi bila lahko močan političen faktor na svetovnem prizorišču. A le, če se bo pametno poenotila in pravilno ukrepala. In zavedati se moramo, da se Putin ne bo ustavil v Ukrajini, če bo tam zmagal. vsak naslednja vojna z njim bo bolj krvava in draga od sedajšnje. In bila se bo na tleh Evropske unije.
Evropi grozi največja nevarnost od znotraj, ponavljaš za JD Vanceom. Ampak, kaj je ta notranja nevarnost? Tudi militantna rusofobija je del nevarnosti, ki razjeda EU od znotraj, saj nas spravlja v nevarnost eskalacije vojne v Ukrajini, nepotrebne vojne, za katero je odgovoren Zahod, predvsem Amerika in Nato.
Kako je nemoralno lahko pravilno? Po tej logiki vsak lahko vsakega na gobec, ce je koristno?
Dragi moj kvakec, nemoralno ni pravilno.
Nemoralno in nepravilno je bilo, da je Amerika zrežirala državni udar zoper demokratično izvoljenega ukrajinskega predsednika.
Nemoralno in nepravilno je bilo, da je postavila v Kijevu svoje neoancistično marionetno vodstvo države in ga nahujskala zoper rusko etnijo v Ukrajini, ker je vedela, da bo Rusija ragirala na to.
Nemoralno in nepravilno je bilo, da je Amerika zlorabila Ukrajino za svojo posredno vojno zoper Rusijo z nemoralnim in nepravilnim namenom njenega zrušenja.
Nemoralno in nepravilno je bilo, da je Amerika prek B. Johsnosna preprečila sklenitev mirovnega sporazuma med Ukrajino in Rusijo kmalu po izbruhu vojne.
Nemoralna in nepravilna je tudi tvoja podpora ameriškemu imperializmu, militarizmu in hegemonizmu, ki ciljajo na dominacijo nad vsem svetom.
Dejstva:
EU je bilo vseeno, ko je poslovnež Trump, ki mu dol visijo sranja z ideologijami, izjavil, da bo dvignil roke od Ukrajine.
Ko pa je izjavil, da bo zaračunal svojo pomoč Ukrajini v zameno za rudnine, kot je Titan itd, je Bruselj zakričal, ker bo ostal praznih rok !
Ups !
S tem so se Bruselj, oz. Nemčija in Francija izdale, ker mislijo, da so ukrajinske rudnine njihova oz. last EU.
Samo za to gre.
Samo za to gre.
Za to so prišli evropski voditelji v Kijev na izlet, kao „podpreti“ UA, da pokažejo Trumpu, rudniki in vse kar je vredno, je naše.
Dejstvo:
vsak dan je Ukrajina manjša,
vsak dan ima manj nadzora nad rudnimi dobrinami,
vsak dan ima manj prebivalcev..
Zdaj je že Fras začel počasi obračati ploščo glede ukrajinske vojne.
Izkušnje kažejo nekako takole:
Najprej so vsi proti neki novosti.
Potem se nanjo počasi navadijo.
Na koncu pa trdijo, da so od vedno mislili tako.
Če bo Trump vztrajal in dosegel mir z Rusijo, bo tudi tokrat tako. Verjetni bodoči nemški kanzler Merz že obrača ploščo v odnosu do Rusije. Ostali bodo sledili.
Tu sta dve moznosti Amerika bo po AF solirala in se izolirala od eu/nato in potem obstaja katera moznost prva zdruzitev rusov z kitajci je pa tudi druga da dobri češki vojak na tem portalu ima prav ce malo sarkastično utopicno razmišljam… rusi so se samo nemocno branili pred bidnovimi prisepetalci vojnimi huskaci pa orožarska industrija je hotela preizkusiti in prodati orozje in posredno tudi diregirali eu da so ukrajini pošiljali goro orožja in jih zlagali z denarjem ter podalsevali ubijanje ljudi na obeh straneh ja rusom se je treba opraviciti ter jih je treba sprejet v združene države europe predno se združijo z kitajci ker potem bo šele sranje za EU. Rusi imajo prelepo deželo in veliko rudnin in energentov tudi kot ljudje niso nic bol pokvarjeni kot slovenski lopovi na polozajih tudi po kulturi in obnašanju so bližje nam kot pomesani rasno deljeni amerikanci res pa je da nekateri bol zagrizeni ruski pomembnezi kar poletijo skozi okno ce ne grejo v isto smer. Če ne bo zamere ruskih sosedov oziroma sprava z vsemi sosednjimi ali bivšimi komunističnim drzavam ter delovanje samo za prihodnost brez preteklosti ter dobrobit vseh in pomaganju v tehnologiji razvoju kmetistvu proizvodnji turizmu vpletenih torej Rusov in europe je to recept za blagostanje in kar je najbol pomembno mir na evropskih tleh brez vojne in novo pot v teh cudnih casih na tej celini. Je pa treba po tem zmetal vse škodljive in elitno izrojene v Bruslju in članicah in dat not normalne pametne ljudi brez ped.ovskih pomehkuzencev ter prodanih lopovov na zunanje meje pa dat oborožene vojake z sodobno tehnologijo da zatrejo vse ilegalne migracije.
Danes po komandi vojnih hujskačev EU mediji trobentajo, da se kao “cel svet zgraža”, ker se Trump in Putin dogovarjata o miru.
“Zgraža se”, ker se dogovarjajo o miru ???
KDO ?
Razen orožarske industrije in njenih hlapcev ter opranoglavih nahujskanih posameznikov raznih kultov, NIHČE !
Ne zgrazajo se zaradi miru, ampak zaradi nezmanske podlosti glede barantanja na skodo tretjih.
Peter kvakec, če se vojna ne konča, je v igri obstoj Ukrajine.
Če bi Ukrajina izvedla sporazuma iz Minska, ki ju je podpisala, bi izgubila samo Krim, ki itak ni bil nikoli ukrajinski. Hruščov, generalni sekretar sovjetske partije, ga je podaril Ukrajini iz samo njemu znanih razlogov.
Ker je Zelenski ubogal Bidena, bo Ukrajina izgubila precej več ozemlja, poleg tega je zaradi njegove slepote izgubila že vsaj pol milijona vojakov – ljudi, vsaj deset milijonov pa jih je iz države pobegnilo. Če zdaj ne pride do sklenitve miru, pa bo Ukrajina prej ali slej kapitulirala in bo lahko tudi razkosana. Kandidati so že vidni: Poljska, Madžarska, Romunija…
@peter – vsi tisti, ki so jih danes polna usta “miru” jih spomni čez nekaj let o usodi recimo Moldavije in Gruzije. Rusija je v prvi vrsti vojaški imperij in bo to tudi ostala.
Ti levičarji na tem portalu pa se obnašajo tako kot da na svetu prodaja orožje IZKLJUČNO Amerika?! To ti pove dovolj o tem kako so obsedeni ti rusofili. Pa še o pravi vojni ne bodo govorili, ampak o prijateljski pomoči Rusov, ki živijo v Ukrajini.
Putinova “demilitarizacija in denacifikacija” Ukrajine, ki se je sprevrgla v morijo – ni bila nikoli mišljena kot pomoč prijateljskim Rusom v Ukrajini, ampak kot povod za vstop v pravo vojno. Res pa je, da jim je pri tem veliko pomagala Ukrajina sama saj je imela enkrat pro-ruskega predsednika, drugič pro-ukrajinskega itn.
Podobno je Hitler ukanil Poljsko v 2. svetovni vojni. V modernem času pa smo brali kako imajo v Iraku jedrsko orožje – in tudi to je bil izgovor Američanov za napad na Irak.
Če si predsednik velikega imperija so podobno obnašajo vsi predsedniki teh imperijev. V naslednjih desetletjih bomo priča partijskim diktatorjem iz Kitajske, ki bodo ravnali podobno.
To so značajske lastnosti velikih voditeljev, ki imajo za kritje svoje imperije – in ne svojo državniško pamet. Lep dan.
Putinova “demilitarizacija in denacifikacija” Ukrajine, ki se je sprevrgla v morijo – ni bila nikoli mišljena kot pomoč prijateljskim Rusom v Ukrajini, ampak kot povod za vstop v pravo vojno.
***
Spet pleteničiš brez upoštevanja dejstev. Po ameriškem državnem udaru v Kijevu leta 2014, ki je naplavil na oblast ultranacionalistično – neonacistično – marionetno vodstvo države na vrvicah Washingtona, je Kijev nemudoma sprožil državljansko vojno zoper rusko etnijo v Ukrajini z namenom, da jo iztrebi in z namenom, da izzove vojno z Rusijo. Samo norec bi lahko mislil, da bo Rusija mirno gledala etnocid in genocid nad ruskim življem v Ukrajini.
V prvih vrstah ukrajinskih morilcev ruske etnije so bili neonacisti, kot je razvpita brigada Azov in druge. Obstaja brez števila fotografij in videov na internetu, kjer se ukrajinski neonacisti ponosno nastavljajo kameram z jasno vidnimi nacističnimi simboli.
Kakšna država je to, ki se odloči, da pobije lastne državljane, ker so druge narodnosti?! Napadeno ljudstvo se ima pravico braniti, država, ki ga napade pa izgubi legitinost. To je veljalo za Kosovarje, ki jim je Srbija odrekala narodne in človekove pravice, in tu velja za ukrajinske Ruse, ki jih je država hotela iztrebiti.
Pravica do samo-odločbe je zapisana v ustanovni listini OZN in velja tudi za ukrajinske Ruse.
Osem let je Kremelj zaman moledoval Kijev, Washington in Nato za sklenitev dogovora o vzajemnih varnostnih zagotovilij in o končanju vojne v Donbasu. Zaman.
Za vojno v Ukrajini je kriv Zahod, predvem ZDA. Amerika je hotela to vojno v skladu z njeno imperialistično strategijo globalne hegemonije, Zelenski pa je skrbel za geopolitične interese Amerike, ne svoje države. Žal.
P. S. Joj, s kakšnim veseljem bi uporabil izrazoslovje recimo diktatorja-mlinarja in/ali diktatorja-švejka, a potem bi se spustil na njun nivo – to pa mi je izpod časti! Lep dan.
Tvoja Rusija naj se pobere iz Ukrajine, pa bo mir brez pogajanj.
Da bo potem pobitih nekaj milijonov ukrajinskih Rusov?
In da bo ruska vojaška luka Sevastopol, ki je to že od carske Rusije naprej, postala Natova ali ameriška luka? In da bo Amerika instalirala jedrske rakete na dvorišču Rusije?
Bo prej 3. svetovna, kot se bo to zgodilo. Nobena jedrska sila se ne bi pustila za=bavati na svojem pragu. Tudi Amerika bi nemudoma reagirala, če bi Rusija ali Kitajska hoteli postaviti vojaške baze v Mehiki ali Kanadi.
Naj se raje Amerika pobere domov iz Ukrajine. No, Trump že dela na tem in skuša skidati ukrajinski Avgiejev hlev, ki ga nastlal in nasral Biden. S podporo takih kot si ti.
“…čeprav je recimo tudi Winston Churchill med drugo svetovno vojno…”
Za nekatere intelektualno podhranjene tipe, prosim, ne tlačiti neke davne 2. svetovne vojne v članek, kjer se obravnava skorajda današnje dogodke. Smo pač v letu 2025.
Nimaš prav. Nismo od danes, izkušnje nas učijo. Nekoč so nas učili : zgodovina je mati učiteljica. Kolikor vem ima Ukrajina demokratično ustavo, ki dovoljuje v vojnem času podaljšanje vladanja, volitve se ne izvedejo in počakajo na povojni čas (kar te je z zgodovinsko prakso druge tudi demokratične države podučil Fras) in ukrajinska politična opozicija na to pristaja. Kar je pa grozljivo, ko berem odzive na ta članek pa je spoprijaznjenje z trgovsko tezo Trumpa, da je Ukrajina agresor. Zaradi agresije Rusije pred tremi leti je samo na ukrajinski strani žrtev več kot petsto tisoč, četrtina Slovenije. In potem praviti, smo pač v letu 2025.
Imam prav! Tisto, o čemer pišeš ti, drugi očitajo meni, češ, da smo zdaj leta 2025, ne pa pred 100 leti.
V gornjrm postu zezam inte lektualno podhranjene tipe kot je Švejk, ki se dela strašno pametnega, pogrne pa pri preprostih dejstvih, kot so PRIMRI iz zgodovine.
ren, to kar ti delaš, ni opisovanje zgodovinskih dogodkov, temveč je mešanje zgodovine in sedanjosti s tem, da prikazuješ Rusijo kot nekakšno pomanjšano Sovjetsko zvezo. ki ima enak politični ustroj in enako politiko kot SZ. To je seveda popolnoma zgrešeno. Rusija je v političnem smislu večstrankarska demokratična država in ima kapitalistično tržno gospodarstvo. Če misliš, da Rusija ni dovolj demokratična, se lahko potolažiš s tem, da tudi EU in ZDA nimata delujoče demokracije. Obe sta na vrvicah izraelskega lobija. Zadnja afriška država je bolj svobodna, kot so države Zahoda.
@Švejk
Rusija je v političnem smislu večstrankarska demokratična država in ima kapitalistično tržno gospodarstvo.
Imate še kaj vicev na zalogi?
Al sam enegha trajbate do onemoghlosti?
Sam fprašam.
🤔
Miran, je EU demokratična? Je Slovenija demokratična? So ZDA demokratične?
Povsod vladajo oligarhije – povsem enako kot v Rusiji. Ustave pa imajo približno enake.
Eno so dejstva, drugo so propagandne puhlice.
Volitve ?
zeleni klovn po anketah NIMA nobene podpore Ukrajincev, ker dela v korist zahodne orožarske industrije in ima sodržavljane samo za njihov kanon futer.
Če nimaš podpore državljanov, odj.bi !
Prevec ljudi zamenjuke pojma „pravica“ in „koristnost“. Pravica je objektivna zadeva, koristnost pa subjektivna. Ce je nekaj pravicno, je nujno veljavno za vse, pri koristnosti je pa praviloma koristno za eno stran in skodljivo za drugo. Psihopati in sociopati tega seveda ne morejo dojeti, pa tudi nocejo.
Po moje tudi žabci tega ne morejo dojeti, niti nočejo.
Peter klepec on 23. februarja, 2025 at 18:39
Kvak😂
Evo himne tvojih žabcev:
Žabci so se v mlakuži zbrali,
prišli so iz sosednjih mlak,
kvakali so in regljali
rega, rega reg, kvak, kvak.
🐸🐸🐸🐸🐸
Ne Churchill ne Roosevelt nista med vojno razpisala volitev, čeprav bi jih po datumu morala. Kako naj jih Zelenski, ki je v slabšem položaju kot sta bili ZDA in Anglija med vojno?
Zelenski je res v slabem položaju. Bati se je, da bo končal kot Ceaucescu, ne kot Churchill ali Roosvelt.
Oživel je sindrom Hitlerja: pošiljanje otrok na fronto in bombardiranje osvoboditeljev z V2.
Zeleni klovn je po zahtevi orožarske industrije, znižal mejo vpoklica v vojsko na 18 let.
Kdor je dopolnil 17 let beži v svet… Učilnice srednjih šol ostajajo pol prazne….
Ampak še nekaj otrok je ostalo, ki si ne morejo privoščiti bega..
Klovn in EU Napoleoni sanjarijo kot Hitler, da bodo z nekaj V2, ki jih bodo izstrelili na naseljena mesta osvoboditeljev, obrnili razmere na fronti.
Iz Bruslja se ne vidi mesoreznice: stotisoči trupel, ranjenih brez udov…
Ko se klošar norčuje iz revežev …
Koga zanima Hitler? Danes smo v letu 2025!
Potem se drži tega, ko omenjaš NOB !
Citiram @apmmb2…
“”Trump in Putin sta prenapihnjena samodržca. Med njima je bistvena razlika, da je Putin diktator, Trump pa to ne more biti.
Trumpa omejuje cela vrsta demokratičnih ovir, ki jih mora upoštevati.””
Tudi zame je to bistvena razlika. Trump lahko kvasi še takšne neumnosti se ga upošteva ne po tem kaj govori, ampak kako MOČAN je njegov imperij! Sta prenapolnjena s svojo lažno samopodobo. Vse ostalo je brezpredmetno.
P. S. Sedaj pa še pojasnilo ostalim komentatorjem zakaj sem imel včeraj daljši “pogovor”/izmenjavo mnenj s prepotentno podobno osebnostjo kot je @diktator švejk. Hotel sem pokazati ne samo to, da ima dva obraza, ampak to, da sta oba obraza lažna saj laže dvakrat.
Prvič takrat ko govori, da le on pozna pravo resnico, drugič takrat ko ponižuje komentatorje in pravi, da se ne spušča na osebni nivo. Če raztrgaš neposredno tuj komentar si posredno poniževal tudi avtorja komentarja. Hotel sem torej pokazati, da mi ne gre za njegova podtikanja, laži, prevare ali za opravičilo za njegova nizka podtikanja meni, da le on pozna pravo resnico. Upam, da ste sedaj spoznali pravi obraz plačanega trola, ki bo naredil vse, da uveljavi svoj jaz/ego. Lep dan.
P. S. Dobil sem obvestilo, da sem to že napisal od uredništva? Bom preveril! Do tedaj pa si bom to shranil.
beri, prof. Jeffrey Sachs je pred dnevi v Evropskem parlamentu dejal, da se evropski politiki obnašajo kot otroci oziroma da je ta žalitev celo otroke, ker se otroci znajo igrati.
Včasih je treba reči bobu bob: si kot razvajen otročaj, ki med tekmo skrije žogo pod majico, ker ne prenese, da lahko dobi gol. Ne znaš “igrati”. Si obseden z lastno osebnostjo. Kritiko tega, kar pišeš, žal gre pretežno za neresnice in netočnosti ter kr neki, razumeš kot napad nase osebno, potem začneš zmerjati in žaliti, nato vse obrneš, da te drugi žali.
Recept za smisleno pisanje je preprost: upoštevaj dejstva. Bo šlo?
Argumentiran komentar Švejka odpira oči.
Obenem pa je treba ignorirati bebavo lajanje naščuvanih fanatikov SDS kulta, da lajajo v prazno.
Drugega ne znajo, niti niso sposobni.
Svejk ze doseze svoj namen, ce odpre polemiko; s tem se naredi legitimnega; treba ga je pustiti, da blebeta v prazno;
Peter Žabec, tvoje kvakanje je bolj tehtno kot moje blebetanje.
Peter klepec on 23. februarja, 2025 at 18:39
Kvak😂
Evo himne tvojih žabcev:
Žabci so se v mlakuži zbrali,
prišli so iz sosednjih mlak,
kvakali so in regljali
rega, rega reg, kvak, kvak.
🐸🐸🐸🐸🐸
Citiram @apmmb2…
“”Trump in Putin sta prenapihnjena samodržca. Med njima je bistvena razlika, da je Putin diktator, Trump pa to ne more biti.
Trumpa omejuje cela vrsta demokratičnih ovir, ki jih mora upoštevati.””
Tudi zame je to bistvena razlika. Trump lahko kvasi še takšne neumnosti se ga upošteva ne po tem kaj govori, ampak kako MOČAN je njegov imperij! Sta prenapolnjena s svojo lažno samopodobo. Vse ostalo je brezpredmetno.
P. S. Sedaj pa še pojasnilo ostalim komentatorjem zakaj sem imel včeraj daljši “pogovor”/izmenjavo mnenj s prepotentno podobno osebnostjo kot je @diktator švejk. Hotel sem pokazati ne samo to, da ima dva obraza, ampak to, da sta oba obraza lažna saj laže dvakrat.
Prvič takrat ko govori, da le on pozna pravo resnico, drugič takrat ko ponižuje komentatorje in pravi, da se ne spušča na osebni nivo. Če raztrgaš neposredno tuj komentar si posredno poniževal tudi avtorja komentarja. Hotel sem torej pokazati, da mi ne gre za njegova podtikanja, laži, prevare ali za opravičilo za njegova nizka podtikanja meni, da le on pozna pravo resnico. Upam, da ste sedaj spoznali pravi obraz plačanega trola, ki bo naredil vse, da uveljavi svoj jaz/ego. Lep dan.
beri, prof. Jeffrey Sachs je pred dnevi v Evropskem parlamentu dejal, da se evropski politiki obnašajo kot otroci oziroma da je ta žalitev celo otroke, ker se otroci znajo igrati.
Včasih je treba reči bobu bob: si kot razvajen otročaj, ki med tekmo skrije žogo pod majico, ker ne prenese, da lahko dobi gol. Ne znaš “igrati”. Si obseden z lastno osebnostjo. Kritiko tega, kar pišeš, žal gre pretežno za neresnice in netočnosti ter kr neki, razumeš kot napad nase osebno, potem začneš zmerjati in žaliti, nato vse obrneš, da te drugi žali.
Recept za smisleno pisanje je preprost: upoštevaj dejstva. Bo šlo?
@rasputin/švejk – s tabo ne komentiram/polemiziram več. Lahko me žališ in ponižuješ koliko te je volja na tem portalu. Midva sva končala, ti pa mi piši svoje monologe in svoje resnice še kar naprej! Bo šlo? Lep dan.
P. S. Vem, da mi boš zopet napisal da sem užaljen, a kako naj bom užaljen, če imam za nasprotnika prodanega trola. Bi dal še meni nekaj tega denarja, bom pričel navijati zate? Šalim se! Lep dan.
Lep dan tudi tebi.
Odličen komentar APPMB2, zdaj bo pa spet en Mlinar vse zasral….
Dejstev ne more nihče zasrati. Neumnosti pa so sran= same po sebi.
To, kar je napisal APMMB2, da kani Putin obnoviti Sovjetsko zvezo, zavzeti vso Evropo in ves svet, to je pa vrhunska neumnost.
Država, ki ima manj kot 150 milijnovo ljdi, BDP nekje na nivoju Nemčije, ki se že tri leta bori v Ukrajini brez odločilnega preboja fronte, naj bi osvojila ves svet?!
Če bi bil 1. april, bi človek vedel, da gre za prvoaprilsko šalo, tako pa … No comment.
@drejč – zopet zavajaš in se sprenevedaš. Jaz sem citiral IZKLJUČNO tisto s čemer se strinjam s komentatorjem. Ostalo nisem citiral prav zato, ker imam drugačno mnenje/pogled od njega.
Če že govoriva o Ukrajini je to moj pogled. Ukrajina si je v veliki meri za to vojno kriva sama, a ker sta za krivdo vedno kriva OBA – s to razliko, da je eden bolj kriv kot drugi. Dokaz.
Nekaj malega sem prebral o tem, kako so v Ukrajini hoteli ukiniti ruski jezik, rusko cerkev in še kaj. Ali je to res ali ne, ne vem, a dejstvo je, da je to diktatorja Putina pošteno razkačilo. Posledica pa je bila prava vojna in ne branjenje Rusov v Ukrajini. Povedano drugače. Putin je hotel premagati celo Rusijo, a je dobil le njeno petino. Pa še tole.
Predsedniki v Ukrajini so se menjavali takole. Enkrat je bil simpatizer Rusije, drugič Ukrajine. Imen si žal nisem zapomnil.
P. S. Popravek. Diktator Putin je hotel premagati celo Ukrajino, a je dobil le njeno petino.
Če bi Putin hotel celo Ukrajino, bi sesul Kijev do tal in bi bilo konec. Celo Trump je rekel, da tega ni storil, ker tega ni hotel.
Putin ni bedak, kot je večina njegovih rusofobnih kritikov, in dobro ve, da bi si z okupacijo celotne Ukrajine nakopal na grbo milijone sovražnih ljudi, ki bi bili nekaj takega kot je Hamas za Izraelce. Zadovoljil se je z ozemljem, kjer živi ruska etnija, ki jo je Kijev s podporo Zahoda obsodil na iztrebljenje, Rusija pa je rešila svoje sonarodnjake pred gotovo smrtjo.
Putin stalno pošilja znamenja Zahodu, da si želi končanja vojne, Biden je želel njeno eskalacijo in mnogi evropski politiki tudi. Upajmo, da bo Trump uspel vzpostaviti Pax Americana z močjo ameriške diplomacije.
Vsi rusofobi pa so zdaj grozno razočarani, ker bi radi plesali kazačok pod salvami ruskega topništva, pa jim Putin s Trumpovo pomočjo ne da tega veselja. Kakšna škoda, mar ne?!
Eh, rusofilček, vedi, da Putin morda res ni neumen, brez dvoma je pa norec. S to trapasto vojno se je ustrelil v koleno, ker je v hudo krizo hkrati spravil dva velika naroda, ruskega in ukrajinskega, poleg tega pa ogroža še ostali svet začenši z Evropo. Če si tako predstavlja vlogo Rusije v svetu, se to zanj in za Rusijo ne bo dobro končalo.
V nogo se je ustrelila Amerika, ki je pod Obamovo taktirko leta 2014 zrežirala državni udar v Ukrajini. Biden je bil takrat Obamov podpredsednik.Zdaj je tudi jasno, zakaj so leta 2020 ukradli volitve Trumpu: da so prek Bidena nadaljevali vojno v Ukrajini. Kretnofilčki pa bodo do nezavesti gonili svoje laži.
Drejč, preberi intervju s Sergejem Medvedjevim, ruskim disidentom, pa ti bo jasno, kaj namerava Putin.
Sem našel en intervju z Medvdjevom. Pravi, da hoče Putin zavladati postnukleranemu svetu, se pravi svetu po jedrski apokalipsi.
Ne vem, kdo lahko verjame te norosti?!
Mislil sem napisati nekaj zgodovinskih dejstev, ker pa so na forumu glavni intelektualno podhranjeni tipi tipa Švejk, ne bom napisal nadaljevanja.
Si prišel do spoznanja, da ni tako enostavno spoštovat dejstva, tudi zgodovinska? Lapat po tipkovnici prosto po Prešernu je veliko bolj enostavno, kajne?!
Ne vem od kod ti podatki o BDP, anpak iz mreze so zs leto 2023 znane te sume:
GDP Mrd $. Po glavi v $
USA 25,64 76.546
Deutschland 4,22 53.565
Russland 1,87 12.998
EU je na 17 milijardah.
Pardon, bilijonih, ne milijardah seveda.
Pred drugo vojno so bile relacije;
USA. 84 mrd
Nemcija 42 mrd
Rusija. 28 mrd
Iz tega je mogoce sklepati zakaj je kdo zmagal.
Peter kvakec, nominalni podatki o BDP ne povedo nič. Kitajsko gospodarstvo je po realnem obsegu proizvedenih dobrin in storitev preseglo ameriško, rusko gospodarstvo pa je po realnem obsegu četro svetovno gospodarstvo, za Indijo, ki je tretja.
Kakšna je verodostojna metodologija za vrednotenje realnega obsega nacionalnega proizvoda neke države, najdeš v vsakem ekonomskem priročniku. Finančni podatki to niso, ker ne povedo nič o realnih tonah produktov in realnih količinah opravljenih storitev.
Če stane moško striženje v Moskvi recimo 5 dolarjev, v New Yorku pa 50 dolarjev, to ne pomeni, da je njujorški brivec realno prispeval 5x več k nacionalnemu BDP. Ista logika velja za karkoli: kruh, mleko, jeklo …n Ameriški BDP je napihnjen zaradi nominalnih cen, ne zaradi realnih produktov.
Razumi, če moreš.
Popravljam: Če stane moško striženje v Moskvi recimo 5 dolarjev, v New Yorku pa 50 dolarjev, to ne pomeni, da je njujorški brivec realno prispeval 10 X več k nacionalnemu BDP.
@klepec
Te številke znate samo vi razvozljati.
Objavljate neka jetra, ki po moje tudi vam niso jasna, sicer bi razumno napisali.😰
Trump in Putin sta prenapihnjena samodržca. Med njima je bistvena razlika, da je Putin diktator, Trump pa to ne more biti.
Trumpa omejuje cela vrsta demokratičnih ovir, ki jih mora upoštevati.
Njaprej je tukaj ustava in zakoni in vrhovno sodišče, potem sta tukaj kongres in senat, potem moštvo,ki ga obdaja, podpredsednik, pa sekretarji in končno ljudstvo, tisti,ki so ga izvolili in tisti,ki ga niso.
Vse te mora Trump upoštevati in jih zadovoljiti, sicer ima težave.
Putin ne rabi upoštevati nikogar.Kdo mu nasprotuje se lahko znajde v Sibiriji, če pa nima sreče, pa se najde okno, dovolj viosko nad tlemi iz katerega lahko poleti v večnost.
Oba voditelja sta prenapeta, domišljava in nečimrna.
Ne prenesate poraza.
Trump je odprl več front in trenutno je najbolj vroča Ukrajina. Za Putina pa je najbolj važna Ukrajina.
Za Putina je Ukrajina pravzaprav pogoj za obstoj. Če pogori priUkrajini, ga je konec.
Trump se je v Ukrajno očitno spustil nepripravljen in misli,da bo lahko izvlekel iz nje velike dobičkein prav malo dal Rusiji in Putinu zato, da bo zadržal status quo. Se pravi, da bo ohranil Rusijo pri življenju.
Zadeva pa ni tako enostavna, kot si Trump predstavlja.
Rusi in Putin od svojega načrta ne bodo odstopili. Putin misli, da bo zavzel ves svet. Zaenkart ima v načretu pridobiti nazaj Sovjetsko zvezo, nato vzhodno evreopske kolonije, vključujoč tudi Srbijo in Slovenijo, nato zasesti Evropo in tako naprej ves svet.
Blazno, kaj ne, a tak megaloman je Putin. Od plana ne osstopa, ne glede na to, da je Rusija pred bankrotom.
Če se Trump ne bo spametoval, bo postal poraženec, tako kot ga je prorazil Kim Jon Un.
Trump poraza ne bo prenesel, zato se bo kmalu obrnil proti Putinu in Rusiji. Za to bo potreboval Evropo in razmere se bodo začele normalizirati.
Ne pozabimo pa na to, da je glavni Trumpov cilj Kitajska.Ta ogroža Ameriko in ta bi utegnila zavzeti svet.
Prav zato je Trump preveč lahkomiselen, ko misli, da bo Ukrajino in Rusijo odpravil z levo roko.
Zalo hitro bo ugotovil prevaro Putina , se streznil in začel podpirati Evropo, ki jo bo potreboval za neutraliziranje Rusije. Dovoliti bo mral zmago Ukrajine in celo njeno sprejetje v NATO, tako da si bo zaščitil hrbet pred Kitajsko.
Smaodržstvo pa mu bodo omejevale demokratične inštitucije v Ameriki.
Obrambno arhitekturo Evrope in Amerike so že pred davnimi leti zasnovali generali. Ta je ohranila mir v Evropi 80 let, in ga bo še ohranjala naprej. Trump bo moral to upoštevati, če ne bo imal težave doma v Ameriki.
Putin misli, da bo zavzel ves svet. Zaenkart ima v načretu pridobiti nazaj Sovjetsko zvezo, nato vzhodno evreopske kolonije, vključujoč tudi Srbijo in Slovenijo, nato zasesti Evropo in tako naprej ves svet.
***
A res?! Dokazi? Nostradamus in Baba Vanga ali morda naš gore list Danny?
Javno je izjavil, da je nejgov cili ponovno uspostaviti Sovjetsko zvezo.
Začel je v Gruziji, Osetiji, nadaljuje v Ukrajini, na cilju so Moldavija in Kazahstan. Skominajo ga Baltske države, potem pa je kmalu na tarči Balkan, s Srbijo in Črno Goro, pa Bosno in seveda tudi v Sloveniji bo našel dvvoljzatiranih,ki jih bo potrebno osvoboditi.
To niso napovedi Nostradamusa, niti Babe Vange, ampakkar Putia samega.
Kje se da to prebrati ? Vir !!!
Ali na Nori24 ? izpod peresa ritoguzov Domna Mazge & comp ali lažnivca butca & butca, “jaz vam lažem”
Javno je izjavil, da je nejgov cili ponovno uspostaviti Sovjetsko zvezo.
***
To ni res. Izjavil je, da bil razpad Sovcjetske zveze geopolitična katastrofa. Izrecno je dejal, da je to gotovo dejstvo in da poti nazaj ni. Verjetno je to rekel za notranjepolitično uporabo, ker so v Rusiji gotovi tudi vplivni politiki, ki bi si res želeli kako geopolitično revanšo, a Putina ni med njimi.
Tudi Slovenci lahko obžalujemo, da smo izgubili velik del Primorske in Koroške, a to ne pomeni, da gojimo iredentistične želje. Morda kdo tudi, ampak to ni uradna politika Slovenije.
Tvoje pisanje je posledica dolgoletne rusofobne propagande, polne laži, ki jo je oblikoval Pentagon v interesu ameriških jastrebov, ki so mislili, da si bodo podredili ves svet, vključno z Rusijo seveda. Z vzponom Kitajske se te sanje rablinjajo kot milni mehurčki.
Sprijazniti se bo treba z realnim svetom, in pozabiti na Fantazilandijo.
@Drejč
Tudi Slovenci lahko obžalujemo, da smo izgubili velik del Primorske in Koroške
Kdaj smo ju pa imeli ?
Razsvetlite me prosim.
Pod Avstro-Ogrsko je bilo slovensko narodno ozemlje enotno v okviru Avstrije. Koroško in Primorsko smo izgubili po 1. svetovni vojni, ko smo se pridružili SHS oziroma Jugoslaviji. Po 2. SV smo nekaj narodnega ozemlja dobili nazaj, a ne vsega.
Če hočeš reči, da pod Avstro-Ogrsko nismo imeli svoje države, imaš seveda prav, toda imeli smo narodno ozemlje znotraj ene države, ki je priznavala naš jezik, imeli smo slovenske šole, slovenske časopise… .
To še kako drži. Naši levaki Putina željno čakajo, da jih bo osvobodil nadležne demokracije in volitev enkrat na 4 leta. In bodo imeli spet oblast na veke.
A v Rusiji pa nimajo strankarskih volitev v parlament, v katerem zmagovita koalicija izvoli predsednika vlade in nimajo predsedniških volitev?
Imajo samo plenum CK Ruske federacije, ki odloča o vsem?!
Od kod se oglašaš? Iz Svetakigani?!
Ne vem če mu bo Fajonka in Sajovic to dopustila
🥴
Zdaj je čas za spoznanje, da vojna ni rešitev in da je bila Amerika s svojimi imperialnimi težnjami in s stremljenjem, da postane globalni hegemon, del problema, ne del rešitve nepotrebnega in od Amerike vsiljenega evropskega konfliktnega odnosa z Rusijo.
Evropa mora vzeti svojo usodo v svoje roke in se začeti pogajati z Rusijo o modalitetah sobivanja. Evropa je ruska soseda in bo to ostala, ne Amerika. Slednja se lahko kadarkoli umakneiz Evrope čez Atlantik, Evropa nima kam. Evropa se mora spustiti na realna tla iz domišljavih višav lastne superiornosti v odnosu do Rusije in se otresti hlapčevske drže v odnosu do Amerike. Obojer je skrajno neproduktivno z vidika evropskih interesov.
Največji problem za spremembo paradigme v odnosih z Rusijo je evropski politični razred, ki je zaradi dolgoletne ameriške kampanje prežet z rusofobijo, na ruski strani pa nima nikakršnega ugleda. Si kdo predstavlja, da se bo Leyenova lahko pogajala s Putinom ali Kaja Kallas z Lavrovom? Ob vseh neumnih in zlobnih izjavah, ki sta jih ti dve evropski komisarki dali na račun Rusije, bo tako Putinu kot Lavrovu verjetno izpod časti, da bi se vsedla za skupno pogajalsko mizo z njima.
Od politikov človek pričakuje trezno in razsodno reševanje problemov, ne praznega opletanja z jezikom, ki onemogoča reševanje problemov. Jeffrey Sachs je v govoru v Evropskem parlamentu nediplomatsko, a jasno povedal, da je obnašanje evropskih politikov v odnosu do Rusije naravnost otročje.
Vojna ni rešitev? Dopovej to Putinu, ki te plačuje!
Sodiš po sebi?!
Mene nagrajuje razsodnost, ki je tebi žal obrnila hrbet.
F*knjen do amena, ne pa nagrajen z razsodnostjo.
Markec, si pozabu vzet tabletko?
Še enkrat ponavljam – na podlagi zgodovinskih izkušenj je za običajne ljudi neprimerno boljša ameriška okupacija kot ruska osvoboditev. Obstaja nešteto neovrgljivo dokazanih dejstev za to trditev!
Andrej Babnik, Ukrajina bi lahko bila že v EU, če bi veledemokratična Amerika počakala na volitve, ki bi odnesle demokratično izvoljenega predsednika Janukoviča, ki je nasprotoval EU, in bi lahko prinesle drugega predsednika, ki bi lahko podprl pridruževanje EU.
Ampak veledemokratična Amerika je raje naredila državni udar, ker je ni brigala Ukrajina, temveč je hotela na hrbtu Ukrajine sprožiti posredno vojno zoper Rusijo. To je bil njen glavni cilj. Zato je tudi nahujskala marionetno ukrajinsko vodstvo, da je sprižilo genocidno vojno zoper rusko etnijo v Ukrajini.
Kremelj se je očitno zavedal pasti, ki mu je bila nastavljena, saj je Putin čakal 8 let preden se je odločil za napad na Ukrajino, ko je bilo popolnoma jasno, da se nihče noče pogovarjati z Rusijo, ruski živelj v Ukrajini pa je bil pod genocidnim terorjem. Ostalo je zgodovina.
” … po svetu je pravica možna le med enakimi v moči, medtem ko močni počnejo, kar lahko, šibki pa trpijo, kar morajo.” – Tako je žal vedno bilo, je in bo dokler se mali človek iz majhnega kraja ne zave, da je velik in zmožen velikih sprememb. Jaz bi okoli EU postavil 100 meterski neprehodni, neprebojni zid….mi si znotraj naredimo deželo kjer se cedita med in mleko, tisti zunaj, veliki in požrešni, pa naj se tam zunaj požrejo med seboj.
Pozabljate, da bogastvo EUja obstaja edino od tega kar proda drugim. Ce prodaja sama sebi, ni blagostanja, oz. bistveno manjse.
Si pozabil na kvak, kvak.
@Edel…
To! So dejali kmečki veljaki, potegnili dol hlače in šli v koprive srat