Ne drži trditev, da se “Polona Matjan pri zakonu o psihoterapiji pojavlja kot glavna lobistka nasprotnikov vladnega predloga”. Polona Matjan Štuhec nisem registrirana lobistka, pač pa sem se začela že leta 1991 ukvarjati s pripravo zakona o psihološki dejavnosti, ki je vseboval tudi psihoterapijo, leta 1995 pa je šel v predal. Takrat je bilo zaradi tega možno napovedati sedanje stanje, pa sem dobila odgovor, da grozim. Kasneje sem pri pripravi zakona o psihoterapevtski dejavnosti na strani specialistov Zbornice kliničnih psihologov in Združenja psihoterapevtov Slovenije vedno sodelovala in še vedno sodelujem.
Ne drži trditev, da “Polona Matjan ustreza izrazu ‘večživk'”. Zaradi zelo raznolike izobrazbe res delam marsikaj. Imam certifikat za psihoanalitično psihoterapijo od Združenja psihoterapevtov Slovenije in Evropske federacije psiholoških združenj, certifikat iz skupinske analize od Inštituta za skupinsko analizo Zagreb in London, potrdilo za supervizorko, učno analitičarko in učiteljico psihoterapije od Združenja psihoterapevtov Slovenije, doktorat znanosti s področja skupinske analize, 10 let sem bila tudi sodna izvedenka za področje klinične psihologije.
Inštitut za klinično psihologijo in psihoterapijo d.o.o. (IKPP) ima 1,72 koncesije za klinično psihologijo in zaposleni dve specialistki klinične psihologije, ena je specialistka za delo z otroki in mladostniki, druga z odraslimi. Vsaka dela 0,86 programa koncesije, kar pomeni, da si morata obe služiti kruh z dodatnimi samoplačniškimi storitvami, če želita imeta polno plačo. Tretja zaposlena je tajnica.
Avtor oziroma avtorji navedb v besedilu pred objavo niso preverili, saj z mano niso stopili v stik.
dr. Polona Matjan Štuhec
Ne drži trditev: »Lobistično družbo pa ji pogosto dela Sana Čoderl Dobnik, ki je poučevala na fakultetah, bila zaposlena kot sodna izvedenka, delala kliničnopsihološko prakso in tudi psihoterapije tako v javni kot zasebni praksi.”
Nisem registrirana lobistka, sem pa zakonita zastopnica Zbornice kliničnih psihologov Slovenije, ki je strokovno združenje in poklicna zbornica brez javnih pooblastil. V njej svoje delo opravljam pro bono že 18 let. V okviru zakonodajne ureditve psihoterapije sem predstavljala stališča stroke v javnem zdravstvu. Do leta 2020 sem bila 50-odstotno zaposlena kot asistentka za psihologijo na Oddelku za psihologijo Univerze v Ljubljani in 50-odstotno kot specialistka klinične psihologije v Psihiatrični bolnišnici Begunje. To je bila moja edina služba. Od leta 2020 naprej sem 100-odstotno zaposlena na Univerzitetni psihiatrični kliniki Ljubljana, torej v javnem zdravstvu, kjer v specialistični kliničnopsihološki ambulanti opravljam diagnostično in psihoterapevtsko delo, katerih plačnik je ZZZS. Druge službe v zdravstvu nimam in ne delam v nobeni zasebni ambulanti.
Od leta 2018 imam registriran popoldanski s.p. za dejavnost sodnega izvedenstva, izobraževanja in svetovanja. Gre za delo izven mojega rednega delovnega časa na Univerzitetni psihiatrični kliniki Ljubljana. Sodnega izvedenstva ob zaposlitvi za reden delovni čas po aktualni zakonski ureditvi tudi ni mogoče opravljati na noben drug način. Opravljanje redne klinične prakse pa je za sodne izvedence obvezno, saj se s tem zagotavlja njihov kontinuiran strokovni razvoj.
Avtor oziroma avtorji navedb v besedilu pred objavo niso preverili, saj z mano niso stopili v stik.
asist. dr. Sana Čoderl Dobnik, univ. dipl. psih. specialistka klinične psihologij
0 Komentarjev