Kirurg in vodja vladnega strateškega sveta za zdravstvo Erik Brecelj je po seji tega sveta za zdravstvo povedal, da se trudijo dajati pozitivne predloge na osnutek vladnega zakona o zdravstveni dejavnosti. Kaj so negativni predlogi, pa še ni jasno. Je pa med vrsticami povedal, da strateški svet pri oblikovanju zakona ni imel veliko vpliva, kar je nov absurd v delovanju aktualne vlade. (Vir: MMC)
“Takšna oseba žal na okencu ne more službovati. Vodstvo omenjenega zavoda bi lahko trezno razmišljalo in takšno osebo odstranilo od poslovanja s strankami”
Lendavski župan Janez Magyar se je odzval na zaplet v Pomurskih lekarnah v Lendavi, kjer zaradi ugovora vesti prodajalka (farmacevtka) ženski z receptom ni želela izdati kontracepcijskih tablet. Kot razlog naj bi navedla svoja verska prepričanja. (Vir: Lendavainfo)
Trudimo se, smo pozitivni, …
Besede, ki povedo vse o njegovem karakterju – res se trudi, da se ne bi zameril in pripomogel k padcu golobje vlade, kajti zdravstvene storitve so nujna človekova “dobrina” in prav zdravniki so edini, ki lahko zrušijo koalicijo med koristoljubnimi svobodnjaki in levico (SD ni odločujoča). Pravosodje in mediji so itak orkestrirani!
Zanimivo, da njegov trud (osebna zamera?) proti Nataši P.M. (“Ona ne bi smela niti kandidirati, …” ) ni obrodil sadov, kljub njegovi “medijski moči” (priljubljen MSM komentator)
Federico V. Potočnik danes:
“Fascinantno” je samo, kako je Brecelj kot vladni uslužbenec izgubil vso kredibilnost.
Zakon bo odgnal zdravnike in paciente v zasebništvo, drž. zdravstvo se prazni, noben Berlinski zid tega ne bo ustavil.
Alojz Ihan (ni desničar) je že februarja v kolumni “Zdravstveno letalo brez pilota” (N1) napisal:
“Od ministrice, ki je zdravstvena ekonomistka, realistično pričakujem zgolj, da bo znala javnosti (strokovni, politični in splošni) jasno predstaviti kapacitete našega javnega zdravstva po posamičnih storitvah in koliko nam manjka (finančno, kadrovsko) do ustrezne oskrbe.
To je nujen korak za politične in strokovne odločitve, kaj z manjkajočimi storitvami.”
Alojz Ihan je bil v kolumni “Zdravstveno letalo brez pilota” (kritika Goloba in ministrice) jasen (N1, februar 2024):
“Od ministrice, ki je zdravstvena ekonomistka, realistično pričakujem zgolj, da bo znala javnosti (strokovni, politični in splošni) jasno predstaviti kapacitete našega javnega zdravstva po posamičnih storitvah in koliko nam manjka (finančno, kadrovsko) do ustrezne oskrbe.
To je nujen korak za politične in strokovne odločitve, kaj z manjkajočimi storitvami.”
Erik je pravzaprav zelo zgovoren primer, da se zlahka “kupi” tudi največji kritik zdravstvenih rabot. Z vsem spoštovanjem do njegoveg dela, bi bilo zanj in tudi za nas paciente, veliko bolje, da zapusti tiste Golobove pogruntavščine, saj se s sodelovanjem v tej zdravstveni šlamastiki samo smeši in s svojim siceršnjim ugledom zelo škodi nam, pacientom. Nič ni narobe, gospod doktor, da ste levičar, nič ni narobe, da javno poveste za koga ste in boste volili, je pa zelo, zalo narobe, kadar aktivno sodelujete pri snovanju socialistično/komunističnega sistema zdravstva. Vaš aktualni molk je namreč natanko to, sodelujete pri razgradnji vsega, kar je privatno zdravstvo dobrega naredilo za nas paciente. In zato vas kot politika preziram, a še vedno kot zdrvnika spoštujem. V upanju, da ne bom nikoli prisiljena priti na vašo onkologijo.
Kot vsi “strateški sveti” te samopašne in samozadostne vlade, tudi Brecljev ponuja le prijazno “strokovno senco in začasno zaščito” brezvestnim vladnim samodržcem, da si od akademikov, univerzitetnih profesorjev in strokovnjakov iz prakse poljubno vzamejo, kar jim trenutno paše, ter prezirljivo zavrnejo, kar bi utegnilo škodovati njihovim trenutni kleptokratskim in oblastniško-polaščevalskim interesom.
Kot spoštovan zdravnik in aktiven državljan se seveda tudi dr. Brecelj ni mogel odreči sodelovanja z vlado, a slej ko prej bo spoznal, da je bil skupaj s svojimi uglednimi stanovskimi kolegi le brezvestno in populistično zlorabljen za soustvarjanje “megle” ob ideološko-političnih vsiljenih ukrepih Golobove vlade, za katero je “vsevedni” ulični vstajniški performer Jaša Jenull enako vreden od najbolj mednarodno uglednih in delovno izkušenih univerzitetnih profesorjev medicine ter zaslužnih akademikov iz medicinskih vrst.
Ne glede na to je dejstvo ki se mu je treba zoperstaviti, da marsikateri zdravniki, (posebno v Ljubljani) popoldne na veliko fušajo v privat ambulantah. In to je treba zamejiti. Deržurstva in podobno pa padajo na ostale zdravnike v javnem zdravstvu. In ti seveda zaradi izčrpanosti dajejo odpovedi. To je treba urediti! In Dr Brecelj iskreno dela na temu. …ko pa bo nastopila nova oblast pa naj zameji še preplačane nabave. Korak za korakom.
Tudi on fuša popoldan in verjetno tudi dopoldan. Na vladi. In to v nasprotju vladinega predloga …
Vlada ga menda ne posluša, ampak karakter kakršen je, se pa zaveda, da je fino voditi strateški svet, kar tako, brez odgovornosti.
Tega ne razumem. Eni morajo dežurati, komur ni treba, pa dela na fuš?
Erik Brecelj je kronski dokaz,da rek: OBLAST JE SLAST drži.
Je spoštovan, je strokonjak, kljub temu pa je stopil v drek.
Tako pač lahko imenujemo sedanje stanje zdravstva v Sloveniji.
Samoupravno, socailastično , javno, državno zdravstvo je v zadnjih vzdihlajajih.
Pokojnemu Kardelju ni mogoče dopovedati, da samoupravljanje ne deluje, lahko pa vsi opazujemo, kako samoupravno zdravstvo propada.
Da spomnim mlade generacije,ki niso bile deležne poblaznelega Kardelja, ki je v svojih blodnjah učil, da bodo delavci sami med seboj izmenjavali dobrine, ki jih potrebujejo.
Tako bi naj delavci v ketijstvu svoj krompir zamenjali za zdravstvene usluge v združenem delu z zdravniki. In tako bi v zadruženem delu dobil vsak to, kar potrebuje, s tem ko bi zamenjal s tem, kar sam proizvaja.
In tako nam sedaj ponujata dr. Keber in nadebudni Jenull prav to. V državnem zdravstvu bodo zdravniki svoje zdravstvene usuge menjavali z drugimi delavci in dobili kropmir, vijake, pipe za kopalcnico, ali računalnik( ne od ministrice za digitalizacijo).
Razume se, da bo menjava omogočena le zdravnikom zaposlenim v javnem zdravstvu, ostali ničvredni privatniki,ki jim gre le za dobiek, pa bodo izločeni iz tega idelanega samoupravljanja. Naj shirajo, pokvarjenci.
Brecel je sicer nekolik mlajši, pa o takšni menjavi nima pojma, lahko pa sluti, kaj prinaša osnutek zakona. Gre za obuditev ideje velikega Karedelja.
To se da slutiti in zdravnik formata Brecelj mora to videti in spoznati, da stoji v dreku in skuša iz Karedja narediti nekaj,kar se nareditine da.
Seveda pa to počne samo zato, ker je oblast slast!