Menda največji slovenski dobavitelj opreme za laboratorije, mariborski “podjetnik” Marko Podgornik Verdev, ki je prek podjetjetja Mikro+Polo v zadnjih letih od države prejel več kot sto milijonov evrov, natančneje 112.537.774,39 evrov, nima želje po delu. Ni čudno, da se nihče ne želi lotitii resne zdravstvene reforme. Korupcija lomasti po zdravstvenem sistemu, fake podjetniki služijo po političnih in osebnih vezah, bolniki pa čakajo na že plačane storitve. Bolnica. (Vir: STA, Delo)
“Takšna oseba žal na okencu ne more službovati. Vodstvo omenjenega zavoda bi lahko trezno razmišljalo in takšno osebo odstranilo od poslovanja s strankami”
Lendavski župan Janez Magyar se je odzval na zaplet v Pomurskih lekarnah v Lendavi, kjer zaradi ugovora vesti prodajalka (farmacevtka) ženski z receptom ni želela izdati kontracepcijskih tablet. Kot razlog naj bi navedla svoja verska prepričanja. (Vir: Lendavainfo)
Očitno je denarja za zdravstvo v Sloveniji dovojlj. Morda celo preveč.
Ko nam ponujajo reforme, se te nanašajo na obrobne reči, ne dotikajo pa se razporeditve denarja.
Denar je namreč pogonsko sredstvo povsod in tudi v zdravstvu.
Po svetu je mnogo zdravstvenih sistemov, ki delujejo. Delujejo boljše, kot slovenski.
Potrebno je prevzeti enega od boljših in uspešnejših, ga kolikor mogoče kpoirati in zdravstvo bo rešeno.
Obstojajo stroškovna jedra, ki so v dobro delujočih sistemih podobna in razmerja ne odstopajo . V Sloveniji vlada anarjija, ki povzroča stihijsko trošenje denarja in neučinkovitost sistema, hkrati pa sistem bremeni kriminal, saj zajeten del denarja odteka iz sistema.
Naloga opozicije je, da poda analizo takšnega sistema, ki deluje in se zaveže, da ga bo v naslednjem mandatu uvedla v Sloveniji.
Prvi razrez,ki pokaže učinkovitost je prikaz denarja namenjenaga za zdravstvo v deležu proračuna. Nato sledi prikaz razreza tega denarja za plače, materialne stroške in upravljanje.
Nato sledijo naslednje analize in ko pridemo do podrobnosti lahko ugotovimo, zakaj slovenski zdravstveni sistem ne deluje. Kje so luknje, kjer odteka denar in kdo krmili sistem tam, kjer je odtekanje največje.
Tudi za investicije se da izdelati podobno primerjavo. Vemo, koliko stane postelja v bolnišnici v Švici in v Sloveniji. Vemo koliko časa gradijo bolnišnico v Avstriji in kolikov Sloveniji. Skratka s primerjavami se da ugotoviti, kje škriplje in kje je potrebna reforma.
Nedoraslo ministrico pa je potrebno z Golobom vred izgnati iz raja.
Pa to ne na začasno odlagališče, ali pa na področje,kjer bosta delala še nadalnjo škodo. Ne, v Sloveniji ne moreta zasesti nobenega polažaja več v državni službi.
Pa bomo videli, kako sposobna sta,
30 dni do specialista! Tako so rekl v tej vladi. Je pa nekaterim lažje priti v tednu dni do milijona! Tudi to je dosežek (te vlade).
„Tata, i ja bi ovo radio.“
„I tata bi sine.“